Eğitim Önerileri

Lynda.com’un organize ettiği Linkedin üzerinde bulunan Power BI çözümlemeleri içeren paylaşım serileri.

Sürekli yenilenen ve güncellenen yapısı bulunduğundan kesinlikle aralıklı göz gezdirilmesi ve takip edilmesi gerekmektedir.

Eğitim platformu olan pluralsight.com’un yayınladığı 10 günlük deneme süresi bulunan fikir verici ve Stacia Misner Varga gibi birçok iyi Power BI eğitimenin bulunduğu eğitim serileri içeren önemli bir platform.

Zaman ayrılırsa Power BI kullanımınıza farklı değerler katabileceğiniz hoş bir alternatif kaynak.

İçeriklerini enterprisedna.co’nun yayınladığı ve deneme süresi bulunan, fikir verici çalışmalar sunan, kaliteli eğitmenlerin bulunduğu değer katan bir eğitim platformu.

Zaman ayrılırsa veri bilimi üzerine önemli kazanımlar sağlayabileceğiniz ek içerikleri bulunmaktadır.

Adam Saxton ve Patrick LeBlanc’ın editörlüğünü gerçekleştirdiği Power BI’ya yönelik ürettikleri birçok çözümlemeyi ve farklı kaynaklardan derledikleri video, döküman ve çeşitli blog yazılarını içeren blog sitesi.

Bulut Teknolojileri, Veritabanı Çözümleri, İş Zekası ve Raporlama içerikleri üzerine çalışmalarını, deneyimlerini ve fikirlerini paylaşan Dustin Ryan’ın nitelikli yazılar paylaştığı kişisel blog sitesi.

Marco Russo, Alberto Ferrari ve Daniele Perilli editörlüğünde olan, çeşitli konularda estetik birçok bilgi barındıran video, döküman ve çeşitli blog yazıları içeren takip edilmesi gereken önemli bir kaynak.

IBM’in ücretsiz olarak Veri Bilimi ve Bilişsel Bilişim alanlarında hizmete sunduğu büyük veri işleme içerikleri yoğunlukta bulunan açık öğrenim sınıfı takip edilip, değerlendirilebilir.

Veri Bilimi alanında çalışanlar için zengin içerikler ve detay içeren önemli bilgiler barındıran,San Francisco Üniversitesinde Masters of Sciences in Data Science programı için kayıt edilmiş derslerden oluşan bu seri kesinlikle baş ucu kaynakları arasına alınabilir.

Web üzerinde uygulama geliştirme hizmeti veren ve kendi içerisinde çeşitli eğitsel etkinliklerde bulunan yazılım geliştirme şirketi olan websitesetup.org çeşitli konular hakkında kaynak olarak değerlendirilebilir.