Kısa Notlar (Cheat Sheet!)

ehmatthes web sitesi üzerinde yayınlanan Python Crash Course kitabına ait;
Python kısa notları ve Django, matplotlib, Pygame, Pygal kütüphanelerine yönelik özetler içeren ücretsiz mini kaynak.

R Studio ekibi tarafından R notları ve çeşitli kütüphanelerine yönelik özetler içeren derleme ücretsiz mini kaynak.

Matthias Valentin tarafından özenle hazırlanan ve birçok çeşitli istatistiksel çözüme yönelik detaylı özetler içeren derleme ücretsiz mini kaynak.

Crossing Tech bünyesinde Nicolas Jorand tarafından özenle hazırlanan ve birçok detaylı özet içeren derleme ücretsiz mini kaynak.

Jak Na tarafından özenle hazırlanan ve Power BI’a yönelik birçok detaylı özet içeren derleme ücretsiz mini kaynak.

websitesetup.org ekibi tarafından özenle hazırlanan ve SQL’e yönelik birçok detaylı özet içeren derleme ücretsiz mini kaynak.

Plotly Chart Studio üzerinde yayınlanan Solclover ekibi tarafından oluşturulmuş, çeşitli içerik bağlantıları bulunan özet Makine Öğrenmesi mini kaynağı.

Data Artist of Data Science ekibinin hazırlamış olduğu veri bilimi çalışmalarında yer alan Veri Temizleme konusuna yönelik mini kaynak.

Microsoft ekibinin hazırlamış olduğu uygulamalı DAX (Data Analysis Expressions) çözümlerinin bulunduğu geniş kapsamlı bir kaynak.

GitHub ekibinin hazırlamış olduğu, uygulamalı bir şekilde temel seviyedeki kodların bulunduğu özet bir kaynak.

Databricks ekibinin hazırlamış olduğu, uygulamalı bir şekilde tüm seviyeleri kapsayan Apache Spark kodların bulunduğu özet bir kaynak.

Microsoft ekibinin hazırlamış olduğu, Azure Synapse Analtics incelemelerinin ve mimari yöntemlerinin bulunduğu detaylı bir kaynak.

Training Connection ekibinin hazırlamış olduğu; Microsoft Excel aracına yönelik hızlı kullanım referansları ve yöntem içeriklerinin derlenmiş olduğu özet kaynak.